Neden Dis Beyazlatma

Her birey güzel dişlere sahip olmak ister. Özellikle dişlerinin üzerinde lekeler ve renklenme bulunan insanlar güzel bir gülümsemeye kavuşmak amacı ile dis beyazlatma işlemi yapılmasını isterler. Dişin sadece diş rengini değiştirmek bile bazen gülümsemeye büyük artılar getirir. Dünyada yapılan araştırmalar diş rengi beyaz ve düzenli dişlere sahip olan kişilerin iş ve özel yaşantılarında daha iyi seviyelere gelebildiğini göstermiştir.

Bunun da ötesinde diş sorunu olan kişilerin de diş tedavisi sonrası mevcut işlerinde terfi ettikleri ve daha yüksek gelir düzeyine eriştikleri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. İşsiz ve bekar insanların da diş yaptırdıktan sonra iş ve eş bulma oranlarının arttığını belki siz de gözlemlemiş olabilirsiniz. Bu arada hemen söyleyeyim, bana çok sayıda düğün daveti geliyor. Özellikle de diş yaptıran gençler dişleri yapıldıktan sonraki en geç bir yıl içerinde davetiyelerini getiriyorlar. 🙂

Sertaç Kızılkaya
Sertaç Kızılkaya

Diş estetiğinin güzel olması sadece sizi dışarıdan gören insanların sizinle ilgili izlenimlerini değiştirerek etki  yapmaz hayatınız. İsterseniz kendinizden pay biçerek eğri ve sarı dişlerim olduğunda çevrem bana nasıl yaklaşırdı, ve ben çevreme nasıl yaklaşırdım diye küçük bir zihin jimnastiği yapın. Sonucu tahmin etmek hiç zor değil. Kendimden pay biçerek sizin sonucunuza doğru gelebilirim. Diş hekimi olarak benim dişlerim sarı veya bozuk olsa siz beni ilk gördüğünüzde kendine hayrı olmamış bizim için de bir şey yapamaz diyebilirsiniz.

Diğer taraftan ben de kendimce şimdi gülersem dişlerim sarı ve bozuk gülmeyeyim diyerek somurtkan bir ifade takınır ve sizin ilk intibanızın olumsuz olmasına neden olurum. Ne kadar için gülse de bozuk sarı dişler ile gülemem. İşte size neden diş beyazlatma yaptırmalıyımın yanıtı. Siz de kendi yaşantınız ve mesleğiniz ile bu küçük hayali kurun. Bakalım ne düşünüyor olacaksınız. Aşağıya da fikrinizi yazarsanız katkıda bulunmuş olursunuz bu zihin jimnastiği sayfasına.

Sağlıkla kalın.