Diş Beyazlatmanın Sihirli Dünyası

Diş Beyazlatma

Neredeyse artık herkes daha beyaz ve parlak görünen dişler ve daha güzel bir gülümseme istemekte. Dişlerinin rengine en açık renk yapmak isteyen insanların sayısı çoğaldıkça dünyada diş beyazlatma için kullanılan ürünlerde çeşitlenmekte. Diş Beyazlatmanın Sihirli Dünyasını Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile keşfedelim.  Pek çok diş beyazlatma ürünü var artık dedik. Bunların birçoğu profesyonel kullanım için olmasına rağmen insanlar kendi imkanlarıyla dişlerimi beyazlatmanın yollarını aramaktalar. Diş hekimi kliniğinde uygulanan diş beyazlatma yöntemleri aslında hastalara değerli bir hizmet sunarken evde uygulanan piyasa ürünleri çeşitli riskleri de beraberinde getirmektedir.

Daha beyaz dişlere kavuşmak isteyen hastalar için potasyum nitrat ile bir karbamid peroksit veya hidrojen peroksit ajanları kullanılarak diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilmektedir. 

Evde uygulanan diş beyazlatma ürünlerinde doğru bir uygulama için iyi bir taşıyıcı kaşık hazırlanmalıdır. Şeffaf plak ile hazırlanan beyazlatma kaşığı içerisine aşağıda belirtilen oranlarda diş beyazlatma ilacı belirtilen süreler  dahilinde uygulanır ve başarılı sonuçlar alınır.

Önerilen günlük kullanım süreleri ile birlikte karbamid peroksit on gün boyunca %35 konsantrasyon  günde 30 dakika dişler üzerine uygulanabilir. 

%20 konsantrasyon on gün boyunca iki ile 4 saat kadar uygulanabilmektedir. 

%15 konsantrasyon için on gün süresince günde 4- 6 saat uygulanabilir.

Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma

Bu işlemler için ağızdan ölçü alınması gerekir. Diş beyazlatma ürünleri dişin üzerine doğru bir şekilde uygulanmadığında diş etine yapacağı etki ile ağrı ve diş etinde beyazlama gibi sorunlar yaşanabilir. Beyazlatma uygulamasında diş hassasiyeti olan hastalar için genellikle düşük konsantrasyon ve yavaş ilerleme tekniğini tercih ediyoruz. Konsantrasyon %10 oranına kadar düşürülebilmektedir. Renk Vita renk skalasına göre A4 den A1 kadar beyazlayabilir. Bu da üç ton daha açık renk demektir. Hastalar bu renk değişikliğinden son derece memnuniyet duyarlar.

Diş doktorunun  klinikte uyguladığı beyazlatmada veya evde uyguladığı diş beyazlatmada kullandığı beyazlatma ürünleri son derece güvenlidir. Her iki yöntem de iyi sonuçlar veren ürünlerdir. Ev tipi beyazlatmayı kullanacak zamanı olmayan hastalar için klinikte beyazlatma uygun olabilir. Bazen de mide bulantısı beyaz silikon alerjisi gibi problemler nedeni ile beyazlatma işleminin klinikte yapılması gerekmektedir. En iyi sonucu klinik beyazlatma sonrasında evde desteklenen beyazlatma ile aldığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. İyi bir beyazlatma Sonucu almak istediğinde klinik beyazlatma ile ev tipi beyazlatmanın bir arada kullanılmasını tavsiye etmekteyim. 

Beyazlatma işlemi doğru yapıldığı nda sosyal hayatınızı ve iş hayatınızda olumlu etkileyen güzel ilişkilerin başlangıcı olduğunu gözlemleyen bir çok hasta vardır. İnsanlar daha beyaz dişlere sahip olduklarında özgüvenlerini kazandıklarını ve daha başarılı olduklarını söylemektedirler. Yapılan araştırmalarda diş beyazlatma işleminin sonucunda insanların iş yaşamlarında tarifi ve başarı ile ilerlediklerini kanıtlamaktadır. Siz de diş beyazlatma işlemi için dişlerinizin uygun olup olmadığını öğrenmek isterseniz randevu alarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Klinikte yapılacak kısa bir muayeneden sonra işleriniz için yapabileceklerimiz hakkında görüşü size tedavilerin maliyetleri ve türevleri ödeme şekilleri hakkında bilgi vermekten mutluluk duyarız.

Diş beyazlatma cihazı BEYOND
Diş beyazlatma cihazı BEYOND

Diş beyazlatılmasında kullanılan jel kadar önemli diğer bir etken de ışık kaynağıdır. Bu ışığın beyazlatma işlemi için üretilmiş özel dalga boyunda enerji vermesi gerektiğinden sonuç üzerinde etkisi büyüktür. Birçok insan bu ışığın vazifesini tam olarak bilmediği için sadece diş üzerine ilaç sürerek dişlerinin etkili bir biçimde beyazlayabileceğini düşünüp yanılmaktadır. Zoom Beyond Fosh gibi belirli markalar ile iyi sonuçlar alınabildiğini düşünüyoruz.

Diş beyazlatma önce sonra örnek fotoğraf. Dİş Hekimi Sertaç Kızılkaya arşivi
Diş beyazlatma önce sonra örnek fotoğraf. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya arşivi