Diş Beyazlatma Zararlı Mı?

Diş Beyazlatma İşlemi Zararlı Mıdır?

Diş beyazlatma işlemi uygulamalarının dişlere herhangi bir zarar verip vermediği konusunda birçok bilimsel araştırma yapılmıştır. Beyazlatma işlemi yaptırıp zarar gördüğünü söyleyenlerin yanı sıra diş beyazlatma yaptırdım çok memnunum, dişlerim bembeyaz oldu diyenler de vardır. Diş beyazlatma için bir de o kadar ödeme yapıp sonra sağlığımızı tehlikeye mi atıyoruz yoksa?

Konuyu ünlü Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya sorduk. Daha önce diş beyazlatma fiyatları ve diş beyazlatma yöntemleri hakkında da bilgisine başvurduğmuz değerli diş hekimimiz bakın bize neler anlattı.

Doğru Diş Beyazlatma Nasıl Olmalı?Diş Beyazlatma Nedir

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş beyazlatma işleminin doğru uygulanması için öncelikle bu konuda tecrübeli bir hekime muayene olunması gerektiğini söyledi. Dişlerin beyazlatma işlemi için uygun olup olmaması işin kilit noktası. Sonrasında da hekimin doğru diş beyazlatma malzemesini ve işlemin şeklini seçerek dişlere ve çevre dokulara zarar vermeden işlemi gerçekleştirmesi gerekiyor.

Hangi Dişlere Beyazlatma Yapılmaz?

Dişler üzerinde çatlak, kırık, çürük veya eski diş dolguları var ise dikkatli olunması gerekiyor. Dişlerde asit erozyonu bulunup bulunmaması da diş beyazlatma işlemi için çok önemlidir. Genellikle aşırı kola, soda ve ekşi gıdalar tüketildiğinde diş mineleri erir. Yanlış fırçalama, yani sert ve aşındırıcı diş fırçası ve diş macunları da diş minesini eritir. Diğer bir diş minesi eriten etken de reflü sorunudur.

Dişler Nasıl Beyazlar?

Bu amaç ile kullanılan jel bilinmeyen bir ürün olmamalıdır. Maalesef piyasada ucuz fiyat ile diş beyazlatma

yapabilmek için nerede üretildiği bile belli olmayan sahte ve kayıtsız ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler sadece diş renginde beyazlatma yapmamak ile kalmaz. Paranız ve zamanınız boşa gittiği gibi sağlığınız da tehlike altındadır.

Diş yüzeylerinde erozyon ve matlaşma gibi yan etkilerinin yanı sıra kanser yapmaya kadar uzanabilecek mutajenik etkileri olabilir. Diş ve diş etinin kalıcı hasarları gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşmamak için siz siz olun diş beyazlatma işlemini ucuza getirmeye çalışayım derken sağlığınızdan olmayın.

Peki bu iş için ne kadar ücret vermem gerekir derseniz diş beyazlatma fiyatları sayfasında bulabilirsiniz.