Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma fiyatları, merak edilen ve sıklıkla sorulan sorulardan birisi. Dişimi beyazlatmak mümkün mü demeden, diş beyazlatma ücreti ne kadar diye soruyor insanlar.

Her hastanın diş rengi farklıdır. Bu nedenle hastaya uygulanacak beyazlatma ilacı türü ve miktarı farklı olabilir. Dişin ağızdaki rengine göre uygulama diş beyazlatma işleminin süresi ve kullanılacak malzeme farklılık gösterir.

Diş Beyazlatma Uygulaması ve Ücretleri

Dişlerimizin rengi gün içerisinde tükettiğimiz gıdalar,ve kullandığımız sigara gibi etkenler ile giderek koyulaşır. Dişler iyi temizlenmediğinde diş üzerinde ve özellikle diş ile diş eti birleşme alanlarında bakteri plağı ve diş taşı oluşur. Bakteriler giderek artar ve  dişlerin diş rengi de bu durumdan etkilenir.

Beyaz dişlere sahip olmak istiyorsak düzenli diş fırçalama ve ağız bakımı ilk koşul olmaktadır. Ne kadar iyi fırçalarsak fırçalayalım bazen dişlerimiz yine sarıdır veya istediğimiz gibi beyaz değildir. Düzenli fırçaladığımız için diş çürüğü oluşmayan ancak diş rengi bizi rahatsız eden dişler için biz hekimlerinin yapabileceği önemli bir işlem vardır o da diş beyazlatmadır.

Estetik amaç ile diş rengini açma yani dental bleaching işlemi mümkündür. Bu sayede diş üzerine zirkonyum diş kaplama veya laminate venner uygulamasına gerek kalmadan daha beyaz dişlere sahi olmak mümkün olmaktadır. Diş estetiği için yapılan beyazlatma işlemlerinin doğru ve kaliteli malzeme seçilmek kaydı ile doğru hastada doğru beyazlatma ürünü seçildiğinde diş beyazlatma tedavisinin hiçbir zararı yoktur.

İstanbul Diş Kliniği diş beyazlatma işlemleri ile dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlar.

Diş beyazlatma için vakanın değerlendirilmesi işlemin en can alıcı noktasıdır. 25 yılı geçen bir süredir edindiğimiz tecrübeler ilse dişlerde beyazlatma işlemin olası etkilerini öngörebilmekteyiz. Sadece diş rengini daha beyayapmak için dişlerin aşındırılıp kesilmesi ve zirkonyum diş kaplama veya laminate veneer ile kaplanmasına karşıyız. Kendi dişlerimizi mümkün olduğunca en az işlem ile en güzel görünüme kavuşturmanın peşinde olan bir yaklaşıma sahibiz.

Diş renginin değiştirilmesindeki en koruyucu işlem olarak da diş beyazlatma görünmektedir. Dişler eğri ve sarı olsa bile mümkün ise ortodonti tedavisi ve sonra diş beyazlatma öneriyorum diyen Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya diş beyazlatma fiyatları nn neye göre belirlendiği hakkında da bilgi verdi. 

Diş Beyazlatma Bleaching fiyatları Nasıl Tespit Ediliyor?

Diş beyazlatma fiyatı belirlenirken birden fazla kriter göz önüne alınır. Tabi ki bu işlem için kullanılan ürünler diş beyazlatma fiyatının önemli bir bölümünü içerir. İşlemi yapan diş hekiminin tecrübesi, diş kliniğin malzeme ve cihaz kalitesi de ücretleri etkiler.

Tabi hangi diş beyazlatma türünün uygulanacağı, evde mi ofiste mi bleaching uygulanacağı. her iki yöntemi birlikte mi ayrı ayrı mı uygulayacağımız diş ağartma fiyatlarını belirleyen etkenlerdir. 

Mesela biz BEYOND diş beyazlatma cihazı kullanarak uyguladığımız için en iyi diş beyazlatma sonuçlarına erişebiliyoruz. Cihazın ışık kayağı ve teknik özellikleri diş rengi açma için en iyi sonuçları alındığı sistemlerden birisi. İşte şimdi anladınız değil mi bu işlemin bazı yerlerde neden ucuz yapıldığını. bizim diş beyazlatma fiyatımızın da pahalı olmadığını.

Diş hekiminiz eğer moderne diş beyazlatma tekniklerini kullanıyorsa bunun doğal sonucu olarak ücretler pahalı olacaktır. Ücretler aynı zamanda ofis içi operasyonlar ya da evde kullanılacak temizleme kitleri tercih edildiğinde de değişiklik göstermektedir. Diş beyazlatmada kısacası tedavinizde uygulanan malzemeler fiyat belirlemede ana etkendir.

Doğru hastada doğru beyazlatma ürünü seçildiğinde diş beyazlatma tedavisinin hiçbir zararı yoktur.

Diş Beyazlatma Fiyatları Ne KAdar?

Diş beyazlatma fiyatı genellikle sabit bir ücret değildir. Yaklaşık olarak 1000TL ile 3000 TL arasında fiyat değişikliği görülmektedir. Her bir prosedür için fiyatlar ayrı ayrı aşağıdaki gibidir:

Klinikte hekimin uygulayacağı diş beyazlatma seans ücreti 1000 TL 

Evde uygulayacağınız diş plaklarının hazırlanması ve kullanılacak diş jelleri için 900 TL ile 1200 TL arası iken,

Diş ağartma yöntemi ile diş beyazlatma yönteminde ise 990 TL’den başlayan fiyatlar uygulanır.

Diş beyazlatma işlemi sizin tercihiniz olduğu için herhangi bir devlet kurumu tarafından karşılanmaz.

Diş Rengi Ne Kadar Değişir?

Dişlerinizin ne kadar beyazlayacağı diş yapısına göre farklı olacaktır. Kliniğimizde diş rengi Vita’nın renk skalası kullanılarak alınır. 3D Master eya Klasik vita skalası ile renk tespit edilir.

Pratik tecrübelerimize göre renk tonu  2 ya da 3 renk açılmaktadır. Bu renk farkı bile gülümseme sırasında önemli bir değişiklik yaratır. Diş renginin ne kadar beyazladığının doğrudan matematik bir karşılığı bunmamaktadır.

Klasik Vita skalası basitçe 4 temel renge ayrılır:
A- Kırmızımsı kahverengi
B- Kırmızımsı sarı
C- Gri
D- Kırmızımsı gri

A renginin 5 adet alt tonu vardır. B, C ve D rengi 4 adet alt tonlara ayrılır.

Kendi dişlerimizin de her biri farklı tonlarda olur. Özellikle köpek dişlerimiz daha sarıdır. Diş beyazlatmada amaç her bir diş rengini kendi ilk renginden daha açık duruma getirebilmektir. İşlem bittiğinde bu 2-4 ana ton açılması anlamına olacaktır.